Folklorní studio Buchlovice
cs  en
Tady néni nic,
půjdem do Rudic.
Jede forman hore do kopečka,
drží v ruce bič.

Umřeli nám strýc,
nenechali nic,
Nenechali enom starý kožuch,
bude nám v něm hic.

Tady néni nic,
my jsme z Buchlovic!


Napsali o nás:


25.01.2013

Členové folklorního studia učili zájemce bílovské

Buchlovice – Bílovské. Tento tanec se mohli v pátek večer naučit všichni ti, kdo přišli do Hotelu Buchlovice. Po pěti letech tam uspořádalo Folklorní studio Buchlovice kurz lidových tanců spojený s besedou u cimbálu.Několik párů různého věku se zapojilo do učení kroků, postoje a držení, nápomocni jim při tom byli mladí členové folklorního studia.

„Vybrali jsme tento tanec, protože se tady na Slovácku často na zábavách i jinde tancuje," zdůvodnila výběr přítomným hned na začátku večera instruktorka kurzu Michala Kyliánová. Dodala, že důležité je stát s rovnými zády a s pokrčenými koleny.

Tanec má také speciální držení, kdy muž drží partnerku za ruku a obě je má poležené na svém rameni. Po prvních nezdarech se po hodině všichni zájemci naučili základ a mohli tak pokračovat v učení jednodušší varianty.

„Tu se naučíme až jako druhou, protože tu náročnější byste potom flákali," pousmála se vedoucí taneční složky Folklorního studia Buchlovice Michala Kyliánová. Pod nohy a k polsechu hrála přítomným cimbálová muzika Rubáš.

zdroj: zobrazit


Folklorní studio Buchlovice: info@fsbuchlovice.cz