Folklorní studio Buchlovice
cs  en
Tady néni nic,
půjdem do Rudic.
Jede forman hore do kopečka,
drží v ruce bič.

Umřeli nám strýc,
nenechali nic,
Nenechali enom starý kožuch,
bude nám v něm hic.

Tady néni nic,
my jsme z Buchlovic!


Vedoucí našeho mužského sboru se stal senátorem ČR


03.10.2002

V sobotu dne 2. listopadu 2002 byl náš člen a kamarád Jožka Vaculík zvolen senátorem horní komory českého parlamentu. Všichni mu přejeme moc úspěchů a dobrých počinů, ale zároveň si přejeme, aby si udělal čas i na náš sbor a v rámci možností nás podporoval a aktivně se zůčatňoval činnosti.
Ještě sobotu večer , těsně po zvolení nás pozvali manželé Vaculíkovi k oslavě volebního triumfu do Jožkového sklepa ve Starém Městě na tzv. noc otevřeného archivu. Přípitek jsem obstaral já francouzským šampaňským ročník 1994, potom se pilo víno pana domácího, končilo se tříputňovým tokajským z letošního tour de vino, které Josefovi (a nám) přinesl Luďa Kubiš. Vlasťa Jordán - jelikož vydražil na poslední aukci vín vzorek Chardonnay tehdy budoucího senátora - testoval Josefův archiv a vybíral dalších pět sedmiček, které Josef tehdy slíbil. Určitě to bude Morava 2000 a Veltlínské zelené 2001- další doplní. Kromě výše jmenovaných a domácích se zůčastnil Pavel Maňásek, Lojza Zatloukal, Petrové Malůšek a Světlík s harmonikou, Maruška a Lojza Radovi, moje Světlana a také okresní tajemník KDU ČSL Martin Schreier a jeho sekretářka Miriam Farská. Chvilku s nama pobyl i Jura Jilík ze Slováckých novin.
Kdyby se obecně politika tak krásně snoubila s lidstvím a písničkama, jako ten večer - nemuselo by to být na škodu. Největší starosti svým úspěchem Josef způsobil asi paní Něničkové, protože potřebuje v prosinci zabít prase a její dvorní zabijačkář už bude v Praze. Pan tajemník vysvětloval, že Josef bude jezdit ve čtyřtýdenních cyklech a pátý týden bude doma. Na to padla glosa směrem k ženě Jarušce Vaculíkové, že si bude muset upravit cykly podle Jožky a pan tajemník, který měl plnou pusu krásného tramínu vyprskl tak, že proti stojící Vlasťa mohl chytat kapky do skleničky. Končili jsme příjemnou noc asi ve čtyři ráno a vůbec nám nepřipadlo, že jsme šest hodin besedovali ve stoje.

Píšu tuto stať jako příspěvek do kroniky a vzpomínku na velkou událost, která potkala našeho kamaráda i nás


Folklorní studio Buchlovice: info@fsbuchlovice.cz